20 / 06 / 2018

Programiści Onwelo wyróżnieni na Hackathon Idea Kielce

20 / 06 / 2018

Programiści Onwelo wyróżnieni na Hackathon Idea Kielce

Podczas pierwszego kieleckiego hackathonu o tematyce smart city, który odbył się w miniony weekend, programiści Onwelo zdobyli dwa wyróżnienia! W hackathonie wzięły udział dwa trzyosobowe zespoły programistów Onwelo. Drużyna Code Tamper Crew w składzie: Mateusz Karwacki, Łukasz Kwiecień i Patryk Olesiński opracowała system rezerwacji obiektów sportowych w Kielcach. Druga nasza drużyna – City of Future w składzie: Marcin Witecki, Wojciech Szmidt i Marcin Dąbrowski stworzyła innowacyjny system wykorzystujący rozszerzoną rzeczywistość. Zaproponowane rozwiązanie pozwala zwizualizować przyszłą inwestycję budowlaną z uwzględnieniem otaczającej przestrzeni. Oba zespoły zostały wyróżnione i nagrodzone przez partnerów wydarzenia.

Oba nasze zespoły znakomicie się spisały! Myślę, że opracowane przez nich rozwiązania są bardzo interesujące i zdecydowanie przydadzą się naszemu miastu. Ogromnie cieszymy się z przyznanych wyróżnień. Gratuluję chłopakom i z niecierpliwością czekam na kolejne okazje, aby zaprezentować umiejętności specjalistów Onwelo w Kielcach – mówi Janusz Dreziński, Software Delivery Manager w Onwelo odpowiedzialny za kielecki oddział firmy.

Oba nasze zespoły znakomicie się spisały! Myślę, że opracowane przez nich rozwiązania są bardzo interesujące i zdecydowanie przydadzą się naszemu miastu. Ogromnie cieszymy się z przyznanych wyróżnień. Gratuluję chłopakom i z niecierpliwością czekam na kolejne okazje, aby zaprezentować umiejętności specjalistów Onwelo w Kielcach – mówi Janusz Dreziński, Software Delivery Manager w Onwelo odpowiedzialny za kielecki oddział firmy.

Hackathon Idea Kielce odbył się 15-16 czerwca w Centrum Kongresowym Targi Kielce. Podczas dwudniowego maratonu programistycznego ponad 40 zespołów pracowało nad budową aplikacji, które pozwolą podnieść komfort życia w Kielcach. Stworzone rozwiązania dotyczyły m.in. przestrzeni miejskiej, bezpieczeństwa, mobilności oraz komunikacji społecznej. Uczestnicy korzystali z baz danych udostępnionych przez Urząd Miasta Kielce. Dodatkowo, przez cały czas trwania hackathonu, zespoły były wspierane przez mentorów – specjalistów w dziedzinie nowych technologii, smart city oraz biznesu, którzy pomagali im udoskonalać aplikacje.

Nasza firma wspierała inicjatywę jako partner wydarzenia. W ramach tej współpracy Janusz Dreziński oraz Bartosz Sądel wystąpili jako mentorzy służący uczestnikom swoją wiedzą i doświadczeniem.

Najciekawsze rozwiązania opracowane podczas hackathonu zostały wyróżnione nagrodami o łącznej wartości 10 000 zł. Organizatorzy wydarzenia zapowiadają, że aplikacje zostaną wdrożone i udostępnione mieszkańcom.